Mamy nowego Przewodniczącego!

Do wczesnych godzin porannych trwały prace komisji wyborczej, ale już o godzinie 19:30 komisja przeliczyła wyniki w jednym z czterech głosowań. W wyborach zwyciężył Rafał Rajkowski.

Frekwencja w pierwszych bezpośrednich wyborach na Przewodniczącego Powiatu, Przewodniczącego Regionu, członków Rady Powiatu oraz delegatów wyniosła 93%. Zdecydowanym zwycięzcą został Rafał Rajkowski który pokonał Wiesława Wędzonkę.

Nasz nowy Przewodniczący to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie, Studiów Podyplomowych Menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkole Biznesu w Radomiu im. bp. Jana Chrapka.

Działalność publiczną rozpoczął w 2007 r. zostając zastępcą dyrektora Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej z siedzibą w Warszawie. W latach 2010–2014 był radcą Wojewody Mazowieckiego i kierownikiem Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Od grudnia 2014 r. do listopada 2015 r. wiceprezydent miasta Radomia. Od listopada 2015 członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz radny sejmiku.

W dotychczasowej działalności skupiał się przede wszystkim na wspieraniu samorządności oraz budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Od 2011 r. członek zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odpowiedzialny za promocję województwa mazowieckiego.

Ukończył kurs do rad nadzorczych spółek skarbu państwa w Centrum Wspierania Biznesu w Warszawie.

Inicjator, współzałożyciel oraz członek zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Południowego Mazowsza.

Członek Kapituły Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej.

Rafał Rajkowski fot. www.mazovia.eu