Marszałek Ewa Kopacz odwiedziła Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu

Dziś, 25 czerwca 2013 r., marszałek Sejmu odwiedziła Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu. Radomskie CPR działa od grudnia ubiegłego roku i jest największą tego typu placówką w Polsce.

Obowiązkiem każdego polityka jest współdziałać przy takich inwestycjach. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej – powiedziała marszałek Sejmu. Ewa Kopacz odniosła się także do zwiększającego się obszaru działania Centrum i planów rozbudowy jego siedziby. – Do końca 2013 r. mamy zakończyć rozbudowę i wiem że to się uda. Do 2015 r. da to ok. 500 miejsc pracy – zaznaczyła. Dodała także, że będą tam mogły znaleźć pracę osoby, które potrafią zachować zimną krew w trudnych sytuacjach.

Zgodnie z koncepcją Systemu Powiadamiania Ratunkowego w Polsce powstaje 17 CPR. Podstawowym celem systemu jest jak najszybsze przekazanie zgłoszenia do właściwej służby ratunkowej. CPR w Radomiu obsługuje obecnie zgłoszenia z terenu byłego województwa radomskiego, bez powiatu grójeckiego. Do końca tego roku powinno objąć wszystkie powiaty województwa mazowieckiego, z wyjątkiem Warszawy, dla której tworzone jest oddzielne CPR.

Źródło: www.marszalek.sejm.pl

Zdjęcia: Paweł Pora