W powiecie radomskim powstanie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolniczego

A zaczęło się w 2008 roku, będąc radnym sejmiku i przewodniczącym komisji infrastruktury, zainicjowałem powstanie centrum papryki w Przytyku. Pomysł nie wszystkim się spodobał. Jednak po kilku miesiącach wójtowie gmin, Przytyk, Potworów, Klwów, Zakrzew, Radzanów poparli moje działanie.

Minęło 6 lat i właśnie rozpoczyna się budowa Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolniczego. Jestem bardzo zadowolony, że ten projekt dostał dofinansowanie i zostanie zrealizowany. Finansowanie projektu wygląda następująco:
Całkowita wartość projektu: 10 330 472,48 zł
Kwota dofinansowania: 8 780 901,61 zł
Planowana inwestycja – zrealizowana w miejscowości Słowików – pozwoli rolnikom, również z sąsiednich gmin, takich jak: Potworów, Klwów, Zakrzew, Przysucha i Radzanów, rozwijać działalność handlową. Producenci będą mieli dogodne warunki do sprzedaży swoich produktów, z powodzeniem będą mogli korzystać z nowych form dystrybucji towarów, a klienci – bezpośredni dostęp do zakupu świeżych owoców i warzyw.
Jeszcze raz gratuluję beneficjentom, dziękuję mediom za zainteresowanie się tym regionalnym wydarzeniem, które szeroko opisywane jest w dzisiejszych wydaniach internetowych, telewizji Dami za pokazanie tego wydarzenia w dzisiejszym teledzienniku.

Pozdrawiam Leszek Ruszczyk
Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

www.facebook.com/leszek.ruszczyk

Autor zdjęć : Gmina Przytyk