Święto Flagi i przystąpienie Polski do Unii Europejskiej z radomską PO

2 maja radomska Platforma Obywatelska razem z mieszkańcami naszego miasta świętowała Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej spotkali się w samo południe na Placu Corraziego przed budynkiem Urzędu Miejskiego by tego dnia radomianom  wręczać biało-czerwone flagi Polski. Na najmłodszych czekały liczne konkursy z nagrodami, a także słodki poczęstunek -  wata cukrrowa.
Impreza była także okazją do spotkania się i porozmawiania z kandydatami Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia Radom odwiedzili Julia Pitera i Jacek Kozłowski. W imprezie uczestniczyli też radomscy kandydaci do PE Andrzej Łuczycki i Marta Michalska-Wilk.
Już od 10 lat 2-ego maja obchodzimy Świeto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Od kilku już lat radomska Platforma Obywatelska z okazji tego świeta rozdaje mieszkańcom Radomia  biało-czerwone flagi. Wszyscy członkowie Platformy Obyatelskiej  przypominali o tym ważnym święcie, a także zachęcali do tego, aby własnie 2 maja biało-czerwona flaga – nasz symbol narodowy wisiała w każdym polskim domu.

W czasie naszego spotkania z mieszkańcami miasta nie zabrakło lokalnych mediów:
cozadzien.pl www.cozadzien.pl/wiadomosci/radom/21759.html
radom24.pl radom24.pl/artykul/czytaj/17896
echodnia.eu www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article
radomnews.pl radomnews.pl/index.php
Telewizja DAMI www.telewizja.radom.pl/dami-radom,,content,42,news,7535,telewizja,aktualnosci.html