Poseł Konrad Frysztak zgłosił poprawki do budżetu państwa

Chodzi o pieniądze na bardzo ważne radomskie inwestycje, m.in. przebudowę wiaduktu w ul. Żeromskiego, budowę stadionu przy ul. Struga, rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowę trasy N-S.

 

W ubiegłym tygodniu poseł Konrad Frysztak przedstawił poprawki na sejmowej Komisji Finansów. Wprawdzie nie uzyskały one poparcia pozostałych parlamentarzystów, ale w czwartek 10 grudnia w sejmie będzie debata w sprawie poprawek mniejszości. Poseł Frysztak apeluje do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu, by je poprali w sejmie i senacie.

Chodzi o pieniądze z budżetu państwa na:

*remont ul. Wolanowskiej - 17 mln zł.

*przebudowę wiaduktu w ul. Żeromskiego - 60 mln zł.

*budowę stadionu RKS Radomiak Radom przy ul. Struga wraz z trybunami wschodnią i zachodnią - 45 mln zł.

*rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - 27,5 mln zł.

*budowę II etapu trasy N-S - 23 mln zł.

*likwidację składowiska nitrocelulozy w Pionkach - prawie 10 mln zł.

*zakup karetki dla kozienickiego szpitala - 750 tys. zł.

Poseł Frysztak: To radomskie poprawki, które złożyłem do projektu budżetu państwa na 2021 rok. Liczę, że poprą je przede wszystkim posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zostali wybrani z Radomia i ziemi radomskiej. Mam nadzieję, że również radni PiS będą przekonywali swoich parlamentarzystów, aby zagłosowali za moimi poprawkami. Te inwestycje są naprawdę ważne dla naszego miasta. Mam nadzieję na ponadpartyjne porozumienie i współpracę.

O poprawkach poseł Konrad Frysztak mówił w Radiu Rekord i TV DamiZapis tej rozmowy jest na naszej stronie internetowej w zakładce POTV Radom.