Radni PiS nie chcą stolicy województwa w Radomiu?

Na wczorajszej sesji Rada Miejska miała przegłosować stanowisko w sprawie podziału Województwa Mazowieckiego. Projekt przygotowany przez radnych Koalicji Obywatelskiej przewidywał zapis o lokalizacji w Radomiu siedziby wojewody, marszałka oraz sejmiku. Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciw i stanowiska nie przyjęto.

Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej skomentowała to na FB:

"Radni PiS nie zgodzili się żeby w stanowisku dotyczącym podziału województwa mazowieckiego zapisać, że w Radomiu mają być siedziby wojewody, marszałka oraz sejmiku nowego województwa. Taką propozycję złożyli Radni Koalicji Obywatelskiej. To dopiero będzie budowało prestiż naszego miasta i jego wizerunek. Da nowe miejsca pracy. Walczyliśmy wczoraj o to, aby Radom był silny, bo interes Radomia i radomian jest najważniejszy.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wczoraj przyznali, że te urzędy nie będą się tu mieścić. PiS jest za podziałem województwa, ale nie jest za Radomiem. Czego chcą? Nie wiem... Obawiam się, że nie chodzi o Radom, a o jakieś partyjne interesy.

Podobnie ma za nic wolę radomian - wczoraj wyrzucił do kosza uchwałę w sprawie nadania fragmentowi trasy N-S imienia Andrzeja Wajdy. Ten wniosek złożyli radomianie, podpisało go kilkaset osób.

Tylko jedno słowo przychodzi na myśl jako komentarz. Tak, właśnie to słowo."

Chyba jasne jest, jakie to słowo.

Do sprawy odniósł się również na FB Konrad Frysztak, poseł Platformy Obywatelskiej:

"Oto lista radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy wczoraj nie poparli wniosku Koalicji Obywatelskiej, za którym ja również się opowiadam, ws. wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego i utworzenia w Radomiu pełnoprawnej stolicy nowego województwa.

Chcieliśmy, aby Radom był m.in. siedzibą marszałka oraz sejmiku wojewódzkiego. Radni Prawa i Sprawiedliwości przyznali, że Radom nie może liczyć na wszystkie instytucje przypisane stolicy województwa.

Tym samym radni PiS przestali reprezentować interes Radomia i radomian. Udostępniajcie ten post. Niech wszyscy dowiedzą się, ile dla PiS znaczy Radom."

A może tu chodzi o wewnatrzpartyjne targi w PiS? Przecież wpływowi koledzy z Płocka w kampanii wyborczej obiecywali, że to tam będzie stolica województwa. Nie ma na to naszej zgody!