Skandal! PiS nie zgadza się na ulicę Andrzeja Wajdy w Radomiu

Brak słów: radni Prawa i Sprawiedliwości na dzisiejszej sesji Rady Miasta byli przeciwko nadaniu fragmentowi trasy N-S imienia Andrzeja Wajdy. Wniosek upadł.

Jeszcze w trakcie sesji poinformowała o tym przewodniczaca Kluby Radnych

"Trwa Sesja Rady Miejskiej. Andrzej Wajda niegodny, by zostać patronem odcinka trasy NS od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej...

Radni Prawa i Sprawiedliwości odrzucili obywatelską inicjatywę, aby upamiętnić i uhonorować człowieka, w uznaniu jego ogromnych zasług dla rozwoju naszego Miasta...
ech...nie ma jak komentować...

Nadanie fragmentowi trasy N-S imienia Andrzeja Wajdy, Honorowego Obywatela Radomia, to inicjatywa obywatelska Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji. Poparło ja wielu radomian. 

Prezydent Radomia Radosław Witkowski skomentował na FB:

Niewiele jest w polskiej historii postaci związanych z Radomiem, które w kraju i na świecie kojarzą się z rzeczami wielkimi. Gombrowicz, Kołakowski, Malczewski i Wajda są nimi bez wątpienia. Nie rozumiem zupełnie, dlaczego radni PiS zagłosowali przeciwko nadaniu jednej z ulic imienia Andrzeja Wajdy. Czy my naprawdę nie potrafimy doceniać tych, których docenia cały świat i chwalić się ich związkiem z naszym miastem? Ta decyzja to po prostu wstyd.

Tak, ty wstyd i hańba. Radnym PiS dedykujemy fragment wiersza Cypriana Kamila Norwida:

POPIÓŁ I DIAMEN

Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,

Wokoło lecą szmaty zapalone;

Gorejąc nie wiesz, czy Stawasz się wolny,

Czy to, co twoje, ma być zatracone?

 

Czy popiół tylko zostanie i zamęt,

Co idzie w przepaść z burzą? - czy zostanie

Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,

Wiekuistego zwycięstwa zaranie...