To nie jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Coś takiego nie istnieje

Członkowie Klubu Parlamentarnego - Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni wydali oświadczenie, w którym kwestionują legalność orzeczenia trybunału Julii Przyłębskiej z 22 października.

Poseł Cezary Tomczyk, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej na FB:

Właśnie Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej ustalił stanowisko w sprawie pseudowyroku Pani Przyłębskiej. Ten wyrok nie istnieje i nie obowiązuje. Ludzie, którzy doprowadzili do paraliżu państwa odpowiedzą za to w pierwszym możliwym terminie. Nie mam wątpliwości.

 "...orzeczenie upolitycznionego Trybunały Konstytucyjnego w sprawie dopuszczalności przerywania ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, narusza godność kobiet, odbiera im równość wobec prawa oraz prawo do ochrony zdrowia, godzi w ich wolność, a także naraże je na nieludzkie traktowanie i tortury." - czytamy w oświadczeniu.

"My, Parlamentarzyści Rzeczypospolitej Polskiej uważamy, że stanowisko składu orzekajacego nie stanowi wyroku Trybunały Konstytucyjnego."

Borys Budka, przewodniczacy Platformy Obywatelskiej skomentował na FB:

"Ten wyrok nie istnieje i nie obowiązuje, bowiem w jego wydaniu brało udział trzech sędziów-dublerów. Całkowitą odpowiedzialność za rozpętanie tego piekła ponosi #Kaczyński."