Poseł Frysztak: Co z kolejową "ósemką" i drogą S12?

Przebudowa linii kolejowej do Warszawy ślimaczy się i już wiadomo, że nie będzie zakończona w terminie. Z trasą S12 jest jeszcze gorzej: nie wybrano nawet wariantu jej przebiegu w pobliżu Radomia.

O te kluczowe dla Radomia i radomian inwestycje infrastrukturalne pyta poseł Platformy Obywatelskiej Konrad Frysztak. Stan prac na linii kolejowej do Warszawy musi niepokoić. Nie ma szans na zakończenie prac w terminie. Nie wiadomo nawet, jakie jest opóźnienie i kiedy znów pojedziemy pociagiem z Radomia do stolicy przez Warkę.

To co sie dzieje z ekspresową trasą S12 Puławy - Piotrków Trybunalski, można określić jako skandaliczne zaniechanie. Do tej pory nie ma nawet ustalonego przebiegu tej trasy.

Poseł Frysztak na swoim profilu facebookowym napisał:

Radomskie Prawo i Sprawiedliwość zwodzi radomian w kwestii modernizacji linii kolejowej nr 8 Warszawa - Radom, robi to też w przypadku S12. Nadszedł czas na konkretne decyzje.

Prawo i Sprawiedliwość rządzi od pięciu lat. W tym czasie nie udało się nawet wybrać wariantu przebiegu drogi S12, kluczowej inwestycji dla przyszłości Radomia oraz Portu Lotniczego Warszawa - Radom! Dlatego wspólnie z moimi kolegami z ław sejmowych zawnioskowałem o jak najszybsze zwołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12.

W sprawie kolejowej "ósemki" poseł Frysztak złozył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli. 

Poseł Frysztak na FB:

Zgodnie z zapowiedziami w środę 16 września osobiście złożyłem wniosek do Najwyższa Izba Kontroli (NIK) ws. przeprowadzenia kontroli modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinkach Czachówek Południowy - Warka oraz Warka - Radom. Mam nadzieję, że kontrolerzy z NIK przyjrzą się pracy PKP PLK S.A., Ministerstwa Infrastruktury oraz Wojewody Mazowieckiego.

Remont kolejowej "ósemki" jest kluczowy dla poprawy komfortu podróży tysięcy radomian, którzy codziennie jadą do Warszawy do pracy. To także bardzo ważna inwestycja ze względu na budowę Portu Lotniczego Warszawa - Radom. Czekam na decyzję prezesa Mariana Banasia i początek kontroli.