W piątek sesja absolutoryjna Rady Miejskiej

Radomscy radni zdecydują o udzieleniu prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 r. Prezydent: Oczekuję od radnych, że politykę zechcą zostawić z boku i wszyscy skupimy się wyłącznie na sprawach ważnych dla miasta i mieszkańców, którzy właśnie po to nas wybrali.

W programie sesji jest m.in. głosowanie nad uchwałami o udzieleniu prezydentowi miasta wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 r. Prezydent ma przedstawić radzie informację o najważniejszych inwestycjach w Radomiu (m.in. Radomskie Centrum Sportu, aleja Wojska Polskiego, Trasa N-S). Prezydent poinformuje także o stanie finansów miasta w związku z epidemią koronawirusa.

10 sierpnia pozytywnie wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła Komisja Rewizyjna. Podjęto uchwałę w sprawie wniosku o udzielenie prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu absolutorium.

Prezydent Radosław Witkowski na swoim profilu na FB napisał: - Już jutro absolutoryjna sesja Rady Miejskiej, na której radni dokonają oceny wykonania zeszłorocznego budżetu. Liczę na merytoryczną dyskusję. Jestem przekonany, że wspólnie zrealizowaliśmy budżet bardzo dobrze, co potwierdza opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej. Mam nadzieję, że również w dyskusji nad wotum zaufania będziemy rozmawiali rzeczowo. Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie. Oczekuję od radnych, że politykę zechcą zostawić z boku i wszyscy skupimy się wyłącznie na sprawach ważnych dla miasta i mieszkańców, którzy właśnie po to nas wybrali.

Jutrzejsza sesja rozpocznie się o godz. 9. Zw względu na potwierdzeniu u jednego z radnych zakażenia koronawirusem odbędzie się w trybie zdalnym. Transmisja z obrad będzie udostępniona na stronie www.radom.pl w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce Rada Miejska. Udostępnimy ja róznież na www.facebook.com/PlatformaObywatelskaRadom