Wiesz o nieprawidłowościach? Zgłoś protest wyborczy!

Wiesz o nieprawidłowościach podczas głosowania? Poinformuj nas! Zgłoś protest wyborczy.

Ruszyła specjalna strona, na której można zgłaszać nieprawidłowości podczas głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca oraz zgłaszać samodzielne protesty wyborcze

Służymy wszelką pomocą prawną i logistyczną w zakresie protestów wyborczych.

www.protestwyborczy2020.pl

Za nami wybory, w których różnica głosów była bardzo niewielka, a watpliwości co do ich uczciwości bardzo wiele. Otrzymujemy wiele sygnałów o licznych nieprawidłowościach - liczeniu głosów w podgrupach, nadmiarowej liczbie kart czy niedostarczeniu pakietów wyborczych za granicą, tam gdzie Rafał Trzaskowski uzyskał lepszy wynik w I turze. Słyszymy, że w wielu miejscach ludzie nie mogli zagłosować poza granicami swojej miejscowości. W różnych kurortach ludzie zostali odesłani z kwitkiem - mówił podczas konferencji prasowej poseł Cezary Tomczyk. Dlatego stworzyliśmy specjalną stronę, aby uławtić wszystkim Obywatelom poinformowanie nas o nieprawidłowościach przy tych wyborach. Każda z tych sytuacji musi zostać rozpatrzona indywidualnie.

Przygotowujemy także protest wyborczy do Sądu Najwyższego. Transparentność wyborów to podstawa demokracji. Koalicja Obywatelska i Rafał Trzaskowski będą stali w obronie wszystkich Polaków, którzy muszą mieć swoich przedstawicieli i gwarancję, że ktoś czuwa nad przestrzeganiem procedur demokratycznych w Polsce.

Źródło: https://platforma.org/aktualnosci/zglos-protest-wyborczy