Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uzyskał poparcie 48,97 proc. wyborców, zdobywając 10 018 263 głosów. Frekwencja wyniosła 68,18 procent.

Podczas wieczoru wyborczego w niedzielę 12 lipca w Warszawie Rafał Trzaskowski podziękował za wszystkie głosy oddane na jego kandydaturę.

"Jestem absolutnie przekonany, że nic nas nie pokona, niezależnie od tego jaki będzie wynik. Udało nam się zbudować kampanię, która była w pełni kampanią obywatelską" - mówił. "Obudziło się społeczeństwo obywatelskie. To jest dopiero początek. Oni mieli cały aparat państwa, my mieliśmy społeczeństwo obywatelskie. Jeszcze nigdy w polskiej historii nie poczuliśmy siły swojego głosu tak mocno - on daje nam siłę. Nie możemy go zmarnować. Dzięki wam jesteśmy w stanie wspólnie zmieniać Polskę. Dzięki Wam możliwy jest sen o Polsce, która może być znowu razem."

W Radomiu ważny głos oddało 107 232 uprawnionych. Andrzej Duda zdobył 59 413 głosów (55,41 proc.), Rafał Trzaskowski 47 819 (44,59 proc.).

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego.