Chcemy mieć swój Miejski Urząd Pracy

Prezydent Radosław Witkowski chce utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy w Radomiu. By tak się stało, najpierw potrzebna jest zgoda radnych. Uchwała w tej sprawie znajdzie się w programie najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Na stronie www.radom.pl czytamy:

- W tej chwili jako miasto, mimo iż finansujemy działalność Powiatowego Urzędu Pracy w 60 proc., nie mamy wpływu na to jak on funkcjonuje. Bezpośrednio zarządza nim starosta radomski. Obecnie radomscy przedsiębiorcy czekają bardzo długo na rozpatrzenie wniosków o pomoc w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. My chcemy pomóc radomskim firmom w przyszłości w dobrej dystrybucji tych pieniędzy tak, aby chronić miejsca pracy. Nie ma naszej zgody na to, żeby Powiatowy Urząd Pracy trawiły konflikty personalne. Dlatego mam nadzieję, że wszystkie siły polityczne, którym na sercu leży pomoc przedsiębiorcom, przychylą się do tego wniosku i w ten sposób umożliwią wzmocnienie naszego programu „Bezpieczne Miejsca Pracy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

By powstał Miejski Urząd Pracy najpierw muszą sie zgodzić radomscy radni. 

- Jesteśmy ostatnim dużym miastem, które prowadzi Powiatowy Urząd Pracy wspólnie ze starostwem. PUP to ważne narzędzie w rękach starosty, a chcielibyśmy, żeby było to narzędzie w rękach prezydenta, który w ten sposób może pomagać przedsiębiorcom. Oczywiście mamy świadomość, że oprócz naszej uchwały musi być także uchwała powiatu radomskiego i zgoda Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdajemy sobie sprawę, że funkcjonowanie Miejskiego Urzędu Pracy jest kluczowe szczególnie teraz, kiedy mamy pandemię i bronimy miejsc pracy - podkreśla Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia.

Miejski Urząd Pracy miałby rozpocząć działalność od 1 stycznia 2021 roku.

Na swoim profilu na FB prezydent Radosław Witkowski napisał:

Nie ma naszej zgody na to, żeby Powiatowy Urząd Pracy trawiły konflikty personalne. W tej chwili nie jest potrzebne mnożenie „stołków” kadry zarządzającej, lecz praca u podstaw tak, by wnioski płynące od radomskich przedsiębiorców były jak najszybciej rozpatrywane. Chcemy, żeby Miejski Urząd Pracy rozpoczął działalność od 1 stycznia 2021 roku. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani, ale najpierw potrzebna jest zgoda radnych.