Wybory 28 czerwca. Naszym kandydatem jest Rafał Trzaskowski

Już wiadomo, wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Przed nami krótka, ale intensywna kampania wyborcza.

Przypomnijmy, Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej w połowie maja jednomyślnie zarekomendował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

- Idę się bić o Polskę, która będzie silna, o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć. Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasami trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale nie obraża wszystkich partnerów siedzących przy stole, dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze. Państwo silne, demokratyczne i oparte o to, co najważniejsze - o rządy prawa.

Sytuacja nie jest łatwa, ale może i lepiej, bo to wymaga od nas wszystkich pełnej konsolidacji i energii do tego, żeby walczyć i wygrać w tych wyborach. Mam nadzieję, że właśnie od Warszawy zacznie się ta olbrzymia fala zmiany. I co najważniejsze wszyscy musimy do tych wyborów, które wywalczyliśmy, pójść i zagłosować - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Zdjęcia pochodzą z 2018 roku, gdy Rafał Trzaskowski przyjechał do Radomia, by wesprzeć Radosława Witkowskiego w wyborach na prezydenta Radomia.