Posadzimy 15 drzew na 15-lecie wejścia do Unii Europejskiej

To już 15 lat! 1 maja 2004 roku Polska weszła do Unii Europejskiej. Przyłączyliśmy się do wspólnoty demokratycznych, wolnych krajów. Chcemy to wydarzenie uczcić w sposób wyjątkowy: na Godowie przy ulicy Jacka Kuronia posadzimy 15 wiśni osobliwych, pięknych kwitnących w maju drzew.

Naszą intencją jest, by to był początek obywatelskiego urządzania w tym miejscu Parku Europejskiego.

Drzewka, które posadzimy 1 maja zostaną zakupione m.in. przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, władze Radomia, eurodeputowanych i kandydatów do parlamentu europejskiego i radnych.

Zapraszamy do fundowania drzew i krzewów oraz tworzenia Parku Europejskiego na Godowie wszystkie środowiska i wszystkich radomian. Urząd Miasta poinformuje chętnych jakie gatunki, w jakich terminach i w których miejscach można posadzić.

Polska i nasz Radom bardzo się zmieniły przez te 15 lat. Miliardy euro pozwoliły na budowę nowoczesnej infrastruktury: autostrad, dróg, mostów, linii kolejowych. Powstały wspaniałe budowle centrów kultury, obiekty sportowe. W Radomiu dzięki unijnemu wsparciu również wiele wybudowano. M.in. obwodnicę południową miasta, na która dostaliśmy 120 mln zł.

Teren przy ul. Jacka Kuronia, przez który przepływa Strumień Godowski i na którym są dwa oczka wodne może się stać w przyszłości atrakcyjnym terenem rekreacyjnym, urządzonym wspólnie przez nas - mieszkańców tego miasta.