Radom wprowadza Kartę Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym

Konsultacje społeczne w sprawie programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym” rozpoczęte! Będą prowadzone do 14 czerwca.

Radom wprowadza Kartę jako drugie po Krakowie miasto w Polsce. Szczegółowy regulamin Karty oraz katalog przysługujących ulg zostanie przedstawiony na jednej z sesji rady miejskiej. Znajdą się w nim zniżki oferowane przez miejskie placówki, a także np. kina, sklepy czy punkty usługowe.

Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne.Informacje o tym, jak nadsyłać propozycje i uwagi znajdziecie tutaj: http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?id=10222

A tu jest link do ankiety: https://konsultacje.radom.pl/page/197,konsultacje-spoleczne-dotyczace-wprowadzenia-w-miescie-programu-karta-rodziny-z-dzieckiem-niepelnosprawnym-.html

Prezydent Radosław Witkowski: - Chcemy zebrać opinie i propozycje dotyczące ulg, jakie miałyby przysługiwać osobom niepełnosprawnym do 25 lat oraz członkom ich rodzin.

Chcę, by karta jak najlepiej służyła ich posiadaczom. Bardzo liczę na konkretne propozycje od samych osób niepełnosprawnych, dlatego zapraszam wszystkich do udziału w konsultacjach. A pierwsze opinie i propozycje były przyjmowaliśmy już podczas rozpoczętych dziś Dni Godności, które jak zawsze były barwne i pełne uśmiechu.