Posłowie Platformy Obywatelskiej zgłaszają poprawki do budżetu

Platforma chce, by w budżecie państwa na 2017 rok znalazły się: 20 mln zł na przebudowę płyty Rynku, 10 mln na budowę gali widowiskowo-sportowej, 42 mln dla miejskiego szpitala przy ul. Tochtermana ( w tym 1,5 mln zł na zakup komory hieprbarycznej, 1, 5 mln zł na remont kardiologii i 1,2 mln zł na remont oddziału naczyniowego. Znacznie większe kwoty zapisano dla lotniska: 30 mln zł na przedłużenie pasa startowego i 30 mln zł na powiększenie płyty postojowej, a także 20 mln zł na przebudowę al. Wojska Polskiego.

 – To są inwestycje newralgiczne dla Radomia i oczekiwane przez mieszkańców, a zarazem kapitalny sprawdzian dla parlamentarzystów PiS -czy je w glosowaniu w sejmie poprą, czy nie – uważa poseł Leszek Ruszczyk. Przypomina, że prezydent Radosław witkowski zabiega o inwestorów dla Portu Lotniczego. – Chcielibyśmy, by te wszystkie poczynania stworzyły synergiczny układ, w którym posłowie Prawa i Sprawiedliwości pomogą zdobyć pieniądze na wspomniane inwestycje. Poseł przywołuje też zapowiedź ministra Antoniego Macierewicza, że zamierza pomóc miastu w rozbudowie lotniska na Sadkowie.

 – Nie wystarczy nam wydział lekarski na UTH, siedziba  PGZ i brygady wojsk terytorialnych w Radomiu – podkreśla posłanka Anna Białkowska, nawiązując do informacji przekazanych wczoraj przez parlamentarzystów PiS.  – Poprosimy posłów PiS o lobbowanie, gdzie tylko można na rzecz Radomia – zapewnia posłanka.