Politycy Platformy Obywatelskiej dziękują za oddane głosy

- Jesteśmy debiutantami w Sejmie, ale nie w polityce. Dziękujemy wszystkim za głosy i zachęcamy parlamentarzystów z innych ugrupowań do współpracy - mówili Leszek Ruszczyk i Anna Maria Białkowska, nowi posłowie z ramienia Platformy Obywatelskiej

Leszek Ruszczyk, dziękując za poparcie, podkreślił, że cieszy go fakt, iż po raz pierwszy w historii Platforma Obywatelska w Radomiu zdobyła procentowo więcej głosów niż w kraju. - Uzyskałem w Radomiu drugi wynik po Andrzeju Kosztowniaku, co świadczy, że mieszkańcy miasta pokładają duże nadzieje w naszych kandydaturach - podkreślił poseł Leszek Ruszczyk.

Anna Maria Białkowska podkreśliła, że jest otwarta na współpracę i proponuje ją innym. Wyznaczyłą też zakres swojej działalności. - Chciałabym się zajmować pracą w komisji zdrowia i w komisji senioralnej. Polityka rodzinna i społeczna jest mi bliska, ale o podziale funkcji będziemy rozmawiać w klubie. Jestem otwarta na działanie i deklaruję ciężką i doba pracę - powiedziała poseł Anna Białkowska.

Leszek Ruszczyk mówił, że chciałby zająć się tematami infrastruktury, regulacjami i konsolidacją prac w prawie wodnym i rozwojem przedsiębiorczości przetwórczej. - Działanie na rzecz Radomia wymaga współpracy. Dlatego już teraz chciałbym zaprosić wszystkich nowych parlamentarzystów na spotkanie 16 listopada. Liczę na przyjęcie zaproszenia przez wszystkich. Radomianie pokazali, ze ufają Andrzejowi Kosztowniakowi, zna on miasto i jego potencjał, a ja znam potencjał regionu i Ziemi Radomskiej. Łącząc zaangażowanie wielu ludzi, także posła Wojciecha Skurkiewicza i innych parlamentarzystów, wierzę, że wspólnie nakreślimy zakres działania, ocenimy najmocniejsze strony każdego z nas i podzielimy pracę - dodał poseł Leszek Ruszczyk.

radomnews.pl/index.php