PO o lotnisku i Caracalach

Według Magdaleny Lasoty za poprzedniej kadencji w mieście lotnisko było budowane od końca. - Poprzednia władza radomska zaczęła budowę lotniska od sprowadzenia terminala z Łodzi nie posiadając odpowiednich urządzeń do otwarcia takiego lotniska. Dopiero w maju 2014 roku radomskie lotnisko zostało wpisane do rejestru lotnisk cywilnych – powiedziała kandydatka.

Prezes zarządu Airbus Pan Sebastian Magadzio. Jeżeli chodzi o Radom to dodatkowym aspektem jest tutaj także to, że wynikiem prac badawczo rozwojowych które prowadzimy z Uniwersytetem Technologiczno Humanistycznym jest opracowanie i w tej chwili już testowanie dużego elementu osprzętu śmigłowcowego, a także umiejscowienie produkcji tego elementu w Radomiu. Nie mogę w tej chwili powiedzieć o szczegółach, natomiast jest to ważny i krytyczny element śmigłowca. Co ważne w tym przypadku mówimy o pełnym przeniesieniu łańcucha wartości do Polski, bo ten element był projektowany przez polskich naukowców. Jest prototyp wyprodukowany i testowany przez polskich naukowców, siłami polskiego przemysłu, będzie wytwarzany na potrzeby programu Caracal, a także innych programów śmigłowcowych. - to tyle jeśli chodzi o sprawy offsetowe podsumowała Michalska-Wilk.

 

Według kandydatki poseł Suski nie ma wiedzy, jest niekompetentny i nie nadaje się do reprezentowania ziemi radomskiej w sejmie, lub perfidnie kłamie. Michalska-Wilk apeluje do posła aby przestał manipulować tak ważnymi tematami jakim jest budowa fabryki Airbusa i tworzenie nowych miejsc pracy.

www.cozadzien.pl/wiadomosci/radom/29620.html