Radosław Witkowski i Leszek Ruszczyk: Radom jest najgorszym miejscem dla polityków PiS-u o rozmowach na temat niezrealizowanych obietnic PO

W odpowiedzi na dzisiejszy przyjazd do Radomia kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na premiera Polski - Beaty Szydło - Platforma Obywatelska na czele z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim oraz "jedynką" PO w okręgu nr 17 Leszkiem Ruszczykiem, zaprezentowała inwestycje, które powstały w naszym mieście, dzięki politykom Platformy Obywatelskiej.

- Radom jest najgorszym możliwym miejscem dla polityków PiSu o rozmowach na temat niezrealizowanych inwestycji. Przez 8 lat miastem rządziło Prawo i Sprawiedliwość - nie udała się żadna inwestycja. Niezrealizowano budowy hali, natomiast zbudowano lotnisko za blisko 100 mln, które podczas rządów Andrzeja Kosztowniaka i spółki, było lotniskiem nielatającym - zaznaczył na wstępie Leszek Ruszczyk.

Wicemarszałek województwa mazowieckiego dodał, że radomianie jednoznacznie ocenili w ostatnich wyborach 8-letnie rządy PiS w naszym mieście i odebrali władze tej partii. Ponadto "jedynka" PO w Radomiu odniosła się do słów Antoniego Macierewicza (PiS), który według Leszka Ruszczyka powiedział, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy, to fabryki Airbusa w Radomiu nie będzie. - Nasza uczelnia przygotowuje już kierunki, aby szkolić, byłoby to dla nas okno na świat, okno do innowacji, jeśli Airbus wybudowałby w Radomiu swoją fabrykę, natomiast pan Antoni Macierewicz po prostu rezygnuje tym samym z kilkuset miejsc prac dla radomian - informuje polityk PO, dodając, żeby pani Beata Szydło przestała jeździć po Polsce i kłamać, że w Radomiu nic się nie dzieje..

- Dzisiejsza konferencja pani poseł Beaty Szydło z Prawa i Sprawiedliwości i postawiona teza o tym, że politycy Platformy Obywatelskiej przez ostatnie 8 lat nie dotrzymywali obietnic, to tak jak powiedział pan marszałek, Radom jest najgorszym miejscem, w którym pani poseł Beata Szydło mogła takie słowa wypowiedzieć - przyznał Radosław Witkowski.

Następnie prezydent Radomia zaprezentował kilka zdjęć, inwestycji, które były realizowane w naszym mieście przez polityków Platformy Obywatelskiej w ostatnich 8 latach, m.in. nowa siedziba Fabryki Broni, siedziba PGZu, Archiwum Państwowe, Centrum Przetwarzania Danych, Liceum Plastyczne, czy Szkoła Muzyczna oraz Obwodnica Południowa Radomia i nowe wiadukty przy ul. Żółkiewskiego. - Te zdjęcia jeszcze dziś wyślę do pani Beaty Szydło oraz pana Marka Suskiego, który z taką rozkoszą mówił ostatnio o tym, że nic w Radomiu dzięki PO się nie udało. Natomiast nie panie pośle, udało się bardzo wiele i ja mam nadzieję, że to pasmo sukcesów w dalszym ciągu będziemy mogli z panem Leszkiem Ruszczykiem dalej kontynuować - powiedział prezydent Witkowski.

Prezydent Radomia dodał, że te kilkanaście zdjęć pokazuje, że Radom nie jest w ruinie, wbrew temu co twierdzi Beata Szydło. - Politycy Platformy Obywatelskiej przez ostatnie 8 lat dotrzymali słowa i pokazali, że w Radomiu, pomimo tego, że przez ostatnie lata rządził PiS, można realizować ważne inwestycje dla naszego miasta - zakończył Radosław Witkowski.

radom24.pl/artykul/czytaj/25604