Premier Kopacz podczas Air Show: 'Radom to cudowne miasto, które ma swoich przyjaciół'

Premier Ewa Kopacz w południe oficjalnie otworzyła Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2015 w Radomiu podkreśla. – Na te dwa dni Radom stał się stolicą nie tylko europejskiego, ale i światowego lotnictwa – powiedziała podczas uroczystości. Jak dodała na briefingu prasowym, jest to cudowne miasto, które ma swoich przyjaciół nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Radom to moje, nasze miasto. Radom to cudowne miasto, które ma swoich przyjaciół. Na pokazy przybywają nie tylko radomianie, ale ludzie z całej Polski oraz zagranicy. Chodziłam i pytałam, wśród widzów są osoby, które specjalnie do Radomia przyjeżdżają na kolejne pokazy lotnicze. Chętnie tu wracają – powiedziała natomiast podczas briefingu prasowego. - W dwudniowej imprezie zaprezentuje się ponad 260 statków powietrznych, a pokazy obsługuje ponad 400 osób. Cieszę się, że mogę tu być – dodała.

Premier tłumaczyła także podczas spotkania z mediami, jak istotne są nakłady na bezpieczeństwo w Polsce oraz miejsca pracy w obszarze obronności kraju. – Będę się starać, aby 2 procent PKB przeznaczyć na te właśnie cele, w tym utworzenie nowych miejsc pracy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej czy Fabryce Broni, tu w Radomiu – podkreśliła.

radom24.pl/artykul/czytaj/24826