Poseł Witkowski przewodniczącym ważnej podkomisji

Ustawa o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, której projekt w imieniu klubu parlamentarnego PO przedstawiał na poprzednim posiedzeniu Sejmu poseł Radosław Witkowski, to prawny fundament nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej w Polsce. Bez tej ustawy nie będzie możliwe sprawne rozpoczęcie jej wdrażania. Dokumentem zajmie się nadzwyczajna sejmowa podkomisja

Dla sprawniejszego prowadzenia prac nad tą kluczową dla przygotowania do pozyskiwania środków unijnych ustawy, w czasie dzisiejszego posiedzenia Sejmu, została powołana podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju  (druk nr 1881). Jej przewodniczącym został  poseł Radosław Witkowski, który podobnie jak w poprzedniej  kadencji jest członkiem sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.
-Mam nadzieję, że podkomisja pod moim przewodnictwem sprawnie przeprowadzi przez Sejm ten kluczowy dla rozwoju Polski dokument. Liczę też na opamiętanie posłów PiS, którzy na ostatnim posiedzeniu Sejmu jako jedyni zażądali odrzucenia projektu już w pierwszym czytaniu. Mówiąc wprost: chcieli, by Sejm przestał zajmować się budowaniem fundamentów pod pozyskiwanie pieniędzy z nowego budżetu Unii Europejskiej. Pieniędzy, które trafią również do Radomia i naszego regionu. Kluczowe tematy związane z rozwojem naszego kraju – jak wykorzystanie środków unijnych - powinny być ważniejsze niż polityczne awantury i partykularne interesy partii politycznych – podsumowuje Radosław Witkowski.