Jerzy Zawodnik: Platforma ma silną listę. Utrzyma trzy mandaty poselskie w regionie

Przed nami jeden z najbardziej elektryzujących momentów pierwszego etapu kampanii wyborczej - przyznanie poszczególnych miejsc na listach. To świetny czas na rozmowę o zbliżających się, niezwykle gorących miesiacach na politycznej scenie. O komentarz poprosiliśmy lokalnych polityków czołowych partii w kraju. Czas na Platformę Obywatelską

Jerzy Zawodnik, szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej w regionie radomskim przekonuje, że być może już w tym tygodniu, ale na pewno do końca przyszłego poznamy dokładne listy partii. - Stosowne dokumenty potrzebne do zgłoszenia, które zostały po weryfikacji przyjęte wypełnili m.in. Jolanta Hibner, Leszek Ruszczyk, Anna Maria Białkowska, Marta Michalska-Wilk, Magdalena Lasota, Małgorzata Woźniak, Anita Gołosz, Mariola Szymczyk czy Tomasz Śmietanka - wylicza Jerzy Zawodnik.

Kiedy więc poznamy rozstawienie na listach? - Dopiero po zatwierdzeniu ich przez radę krajową partii. To ona ustala kolejność na listach i jej decyzję poznamy wkrótce - dodaje szef sztabu PO.

Jerzy Zawodnik podkreśla, że najważniejszymi kwestiami podejmowanymi w kampanii wyborczej będą sprawy gospdarcze oraz walka z bezrobociem. - Sukces kampanii samorządowej pokazał, że PO ma pomysł na rozwiązanie tych najważniejszych kwestii w regionie radomskim. Powstanie u nas takiego podmiotu jak Polska Grupa Zbrojeniowa czy zaawansowane rozmowy z Airbus Helicopter dają nadzieję na zmiany. Tym bardziej, że Radom ma dobrego gospodarza - przekonuje. - Istotne jest także wsparcie dla Radomia ze strony województwa i ze strony rządowej. Pozwala to podtrzymać nasze przesłanie sprzed roku, że zgoda zmieni Radom. Bo nie ważne jest pisanie listów, ale realne działania na linii samorząd - zarząd województwa czy samorząd a rząd kraju - wylicza Zawodnik.

W przedwyborczej dyskusji wiele miejsca poświęca się zmianom na listach PO. Zabraknie na nich m.in. obecnej premier Ewy Kopacz czy prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego. - Jest to zauważalna strata dla list, bo taka osoba jak Ewa Kopacz była wartością dodaną. Trzeba jednak przypomnieć, że kiedy 8 lat temu PO wygrywała wybory parlamentarne, tylko obecna premier była posłem.. Radosław Witkowski był radnym rady miejskiej, a Czesław Czechyra radnym sejmiku. Dzisiaj na liście Platforma ma posła, wicemarszałka województwa, radnych rady miejskiej, burmistrzów i przewodniczących rad powiatu. Dlatego jestem przekonany, że ta lista jest bardzo silna i z pewnością utrzymamy liczbę trzech mandatów poselskich w regionie - podsumowuje Jerzy Zawodnik

radomnews.pl/index.php