Wiceprezydent Białkowska: 'To dla nas cenna i prestiżowa nagroda

Radom został nagrodzony za wkład w rozwój rodzicielstwa zastępczego. Wyróżnienie zostało przyznane przez Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej. – To dla nas bardzo cenna, prestiżowa nagroda zwłaszcza, że w całym kraju otrzymało ją tylko kilka miast - mówi wiceprezydent Radomia Anna Białkowska, która osobiście odebrała nagrodę podczas zorganizowanego w Warszawie III Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego.

– To dla nas bardzo cenna, prestiżowa nagroda zwłaszcza, że w całym kraju otrzymało ją tylko kilka miast. Przyznane nam wyróżnienie, to nie tylko docenienie działań miasta, ale także wielkiego, codziennego trudu m.in. rodzin zastępczych i prowadzących placówki rodzinne - mówi wiceprezydent Radomia Anna Białkowska, która osobiście odebrała nagrodę podczas zorganizowanego w Warszawie III Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego.

Wyróżnienie Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej otrzymał także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. – Ta nagroda cieszy, a jednocześnie jest zobowiązaniem na przyszłość. Wciąż zamierzamy rozwijać rodzinne formy opieki – mówi pełniący obowiązki dyrektora MOPS Marcin Gierczak. W planach jest tworzenie kolejnych rodzin zastępczych i udzielanie im coraz większego wsparcia.

– Mimo, iż w Radomiu mamy jeden z najlepiej rozwiniętych systemów zastępczej opieki rodzicielskiej, nie spoczywamy na laurach. Nadal szukamy chętnych, którzy chcieliby zaopiekować się dziećmi. Pamiętamy o słowach Janusza Korczaka, który pisał, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dodaje wiceprezydent Anna Białkowska.

Obecnie w Radomiu różnymi formami zastępczej opieki rodzicielskiej objętych jest 350 dzieci.

radom24.pl/artykul/czytaj/23810