Przez jeden dzień dzieciaki rządziły Radomiem

Prezydent Radomia chce obniżenia podatków dla przedsiębiorców, by łatwiej było im inwestować w Radomiu. Nie chodzi jednak o prezydenta Radosława Witkowskiego, a Szymona Świątkowskiego, który z okazji Dnia Dziecka na jeden dzień objął władzę w mieście.

Z młodzieży składało się kolegium prezydenta, a także Rada Miejska w Radomiu. Nastolatki mogły się przekonać, jak funkcjonuje samorząd, czym zajmuje się prezydent i jakie decyzje podejmuje na przykład skarbnik. Mieli okazję nawet zasiąść w fotelach prezydenta i wiceprezydentów.

Szymon Świątkowski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 11, miał dokładnie przemyślane zadanie. - Chciałbym obniżyć podatki, żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać z miasta - przekonywał. Szymon chciałby zajmować się w przyszłości polityką na szczeblu krajowym. Wiceprezydentem odpowiedzialnym za oświatę została Katarzyna Świtas, uczennica PG nr 2. Podkreśla, że szkoła jej się podoba, ale ma też pewne propozycje zmian. - Nauczyciele powinni się cały czas doszkalać. W szkołach powinno być również więcej nowoczesnego sprzętu do nauki - twierdzi uczennica. Karol Semik, wiceprezydent, który na co dzień za oświatę odpowiada, przyznaje, że jednym z priorytetów jest inwestowanie w kształcenie nauczycieli i nowoczesne technologie.


radom.gazeta.pl/radom/1,35219,18033385,Przez_jeden_dzien_dzieciaki_rzadzily_Radomiem.html#BoxLokRadoLink