40 000 000 zł dla Radomia na budowę hali przy Struga

Radom otrzyma w latach 2015-2018 40 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga - ogłosił dziś podczas wizyty w Urzędzie Miejskim minister sportu, Andrzej Biernat. - Spełniamy obietnice wyborcze - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jak poinformował minister budowa radomskiej hali została wpisana w program inwestycji strategicznych dla radomskiego sportu. - Wniosek Radomia został oceniony wysoko i jako jeden z najważniejszych zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój dyscyplin drużynowych. Przecież Radom znany jest ze świetnej siatkówki i koszykówki - powiedział minister Biernat.

- Wartość inwestycji zapisana jest na 90 mln, jako ministerstwo możemy dofinansować do 50%. 40 to nie jest 50% ale myślę, że na 4 lata po 10 milionów to niezła kwota. Gdyby jednak pieniędzy zabrało miasto będzie mogło się ubiegać o dodatkowe finasowanie – stwierdził Andrzej Biernat gratulując prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu.

Jeden cel

- Wielka chwila – powiedział prezydent Witkowski i zaczął wymieniać: - Chciałby podziękować pani premier Ewie Kopacz, naszej najlepszej ambasadorce radomskiej w Warszawie. Dziękuję ministrowi Andrzejowi Biernatowi, mojemu doradcy Andrzejowi Banaszkiewiczowi oraz moim współpracownikom – dyrektorowi kancelarii Mateuszowi Tyczyńskiemu, wiceprezydentowi Konradowi Frysztakowi oraz innym, którym podziękuję osobiście. To grupa osób, która miała jeden cel: sfinansowanie w tak dużym stopniu naszej hali.

Prezydent podkreślił, że w czasie kampanii do wyborów samorządowych w podobnym gronie dał radomianom „uroczyste słowo honoru, że jeśli te wybory wygramy to doprowadzimy do budowy hali”. – Mówiliśmy wprost o finansowaniu zewnętrznym. Danego słowa dotrzymaliśmy, szanujemy wyborców, szanujemy radomian, szanujemy kibiców – wymieniał prezydent.

Nie tylko sport

Radosław Witkowski stwierdził, że sport w Radomiu to ważna sprawa i dźwignia promocji naszego miasta. - Miasta naszej wielkości mogą nam tylko pozazdrościć Rosy i Czarnych, dwóch ekstraklasowych drużyn – mówił prezydent Witkowski.

- Gdy w 2018 roku oddamy halę do użytku będzie to najnowocześniejszy obiekt na Mazowszu. W związku z tym liczymy na to, ze oprócz niewątpliwych sukcesów Czarnych i Rosy, będziemy mogli gościć międzynarodowe imprezy, a to szansa na ruch turystyczny nie tylko kibiców Polski ale i z zagranicy. Hala to także szansa na wiele imprez kulturalnych ale i gospodarczych, takich jak targi. Nasze miasto tego potrzebuje. Spowoduje większe zainteresowanie naszym miastem w tym inwestorów, tworzących nowe miejsca pracy – mówił Radosław Witkowski i dodał: - Jedno wiemy - mamy już przyznane pieniądze z ministerstwa sportu. Teraz bierzemy się do pracy i budujemy naszą halę widowiskowo-sportową.

radom24.pl/artykul/czytaj/23470