Bronkobus w Radomiu

Bronkobus – autokar objeżdżający Polskę w ramach kampanii wyborczej prezydenta Bronisława Komorowskiego, przyjechał w poniedziałek do Radomia.

O godz. 10 Bronkobus zaparkował na ul. Żeromskiego przed pomnikiem Kochanowskiego. Przywitali go radni, działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej, którzy przy okazji zbierali podpisy pod listami poparcia dla kandydata partii na prezydenta. Zgodnie z zapowiedzią w Bronkobusie nie było w urzędującego prezydenta.

- Bronisław Komorowski przyjedzie do Radomia za dwa, trzy tygodnie. Mam nadzieję i zrobimy wszystko, by Bronisław Komorowski wygrał wybory już w pierwszej turze - poinformował Andrzej Łuczycki, kordynator kampanii prezydenta w Radomiu.

- Pięć lat temu podczas kampanii to ja dowodziłem Bronkobusem, w tym roku niestety nie mogę, ale będę wspierał kandydata na prezydenta Polski, pana Komorowskiego. Bronkobus jest elementem kampanii wyborczej, ale to działania i program Platformy Obywatelskiej są najważniejsze w tym trudnym dla Europy czasie - mówił prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Prezydent Radom zwrócił uwagę, że prezydent Komorowski jest związany z naszym miastem. - Zaraz po wydarzeniach Czerwca ‘76 przyjeżdżał do Radomia, by udzielać pomocy poszkodowanym robotnikom, przyczynił się także do przekazania gruntów pod lotnisko - przypomniał Radosław Witkowski.

Bronkobus będzie w poniedziałek jeździł po okolicach Radomia, odwiedzi m.in. Szydłowiec i Skaryszew.

radom24.pl/artykul/czytaj/22596