Władze Radomia nagrodziły olimpijczyków

Prezydent Radosław Witkowski i wiceprezydent Karol Semik spotkali się w poniedziałek z dyrekcjami sześciu szkół oraz uczniami – laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych, by pogratulować im sukcesów potwierdzonych wysokimi notowaniami.

Co roku sportowcy mają swoją galę sportu, a ja dzisiejsze spotkanie traktuję jako galę mistrzów edukacji – powiedział wiceprezydent Karol Sejmik, któremu podlega oświata w Radomiu.

W uznaniu osiągnięć Zespołu Szkół Elektronicznych władze miasta przekazały placówce 58 tysiące złotych, pochodzących z oszczędności Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Nagroda będzie przeznaczona na wyposażenie pracowni oraz urządzenie stanowisk egzaminacyjnych potwierdzających kwalifikacje zawodowe zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Trzeba dodać, że szkoła ma jeszcze dodatkowe 150 tysięcy złotych na ten cel.

Zespół Szkół Elektronicznych imienia Bohaterów Westerplatte jest jedną z najlepszych szkół technicznych w Polsce. Jak juz pisaliśmy, w rankingu Perspektyw "Elektronik” uplasował się na szóstym miejscu w Polsce i pierwszym na Mazowszu wśród techników. W latach poprzednich szkoła zajmowała odpowiednio 7 miejsce w Polsce, 2 miejsce w województwie mazowieckim - 2014 r.; 6 miejsce w Polsce, 1 miejsce w województwie mazowieckim - 2013 r.; 9 miejsce w Polsce, 1 miejsce na Mazowszu w 2012 roku.


W spotkaniu z władzami miasta wzięli też udział licealiści - laureaci olimpiad. Najwięcej sukcesów pod tym względem ma VI Liceum Ogólnokształcące im. Kochanowskiego.

www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article