Hala powstanie na pewno! Najpierw jednak nowa koncepcja

Nowa hala widowiskowo-sportowa na pewno powstanie w szybkim czasie – podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 – Pełna koncepcja budowy obiektu wraz z realizacją zostanie przedstawiona za kila tygodni – dodaje dyrektor kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński. Osobą koordynującą działania poszczególnych wydziałów, zmierzające do sprawnej realizacji inwestycji został wiceprezydent miasta Konrad Frysztak.

- Z raportu Biura Kontroli Urzędu Miejskiego dowiedzieliśmy się, że poprzednie władze Radomia wiedziały o możliwych roszczeniach poprzednich właścicieli gruntów, na których ma powstać hala, już 6 września 2013 roku. Postępowanie administracyjne w tej sprawie rozpoczęło się w styczniu 2014 roku. Informujemy o tym również dlatego, że już wtedy wiadomo było, że nowa hala przy zbiegu ulic Zbrowskiego i Struga w lokalizacji wskazanej przez poprzednie władze Radomia, powstać nie mogła. Ówczesny prezydent miasta Andrzej Kosztowniak o tym wiedział, a pokłosiem działań poprzednich władz jest „kukułcze jajo”, które w sposób znaczny storpedowało nasze działania przy realizacji inwestycji – informuje Mateusz Tyczyński.

- Uspokajam jednak wszystkich. Hala sportowa w Radomiu na pewno powstanie i powstanie w szybkim czasie. W tej chwili na ukończeniu jest nowa koncepcja dotycząca realizacji inwestycji, za kilka tygodni ją przedstawimy –podkreśla Radosław Witkowski. – W połowie marca złożony zostanie w ministerstwie sportu wniosek o dofinansowanie budowy hali, będziemy w nim zabiegać o najwyższą możliwą dotację. Będziemy starali się również o pieniądze z innych źródeł – dodaje prezydent Radomia.

- Została mi powierzona rola swoistego selekcjonera sztafety, która szybko i sprawnie ma dobiec na metę usytuowaną w miejscu oddania do użytku nowej hali. Będę koordynował działania wielu wydziałów i instytucji miejskich, które zostaną zaangażowane w realizację inwestycji – zaznacza Konrad Frysztak.

Na konferencji żadne konkretne terminy zakończenia budowy hali nie padły, ale prezydent Radosław Witkowski wspomniał o trzech sezonach. Można więc wnioskować, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa i pół roku, inwestycja powinna być na finiszu.

radomnews.pl/index.php