Szli do wyborów z posłanką Wróbel, popierają posła Witkowskiego

W siedzibie PO zorganizowali dziś swą konferencję prasową przedstawiciele stowarzyszenia Radomianie Razem. Udzieli na niej poparcia Radosławowi Witkowskiemu, kandydatowi PO na prezydenta.

Do wyborów samorządowych stowarzyszenie szło pod nazwą wspólnie jako KWW Marzeny Wróbel Radomianie Razem.  Marzena Wróbel nie przeszła do drugiej tury wyborów prezydenckich, a RR wprowadzili do rady jedną osobę – Kazimierza Woźniaka.

Na dzisiejszej konferencji posłanki nie było.  Nie udzieliła jeszcze poparcia żadnemu z dwóch kandydatów pozostałych w walce o fotel prezydencki. – Ustaliliśmy jeszcze przed wyborami, że jeśli posłanka nie przejdzie pierwszej tury, to w drugiej jako stowarzyszenie poprzemy kandydata będącego w opozycji do obecnej władzy w mieście – powiedział Kazimierz Woźniak.

- Decyzja rady programowej Radomian Razem dotycząc poparcie w II turze Radosława Witkowskiego była jednomyślna, bez nawet jednego głosy sprzeciwu, czy7 wstrzymującego się – poinformował Krzysztof Gajewski, członek RR, który w wyborach nie startował.

W swym oświadczeniu Radomianie Razem uzasadniają, że poparcie dla kandydata PO wynika z tego, że jest popierany przez koalicje rządzące - w kraju z premier Ewą Kopacz i w województwie z marszałkiem Struzikiem oraz dlatego, że „posiada on znaczne doświadczenie w funkcjonowaniu samorządu terytorialnego”.

- Obecny prezydent Andrzej Kosztowniak pozostający w opozycji do rządu oraz sejmiku mazowieckiego może co najwyżej lepiej lub gorzej administrować miastem. Nie ma zaś szans co zresztą udowodnił, na działania rozwijające miasto – stwierdził Kazimierz Woźniak 

Stowarzyszenie skrytykowało też prezydenta Kosztowniaka, bo jego osiągniecia „w porównaniu z innymi miastami o podobnej wielkości wypadają dość mizernie”.  Wymieniają tu zadłużenie miasta, bezrobocie, wprowadzenie podatku deszczowego, zawyżenie opłat za śmieci, „świecący pustkami” port lotniczy i opóźnione terminy inwestycji drogowych i kierowanie się układami partyjno-koleżeńsko-rodzinnymi przy zatrudnianiu w spółkach miejskich.

- W swej historii Radom ma po raz pierwszy premiera rządu. Nie wiadomo kiedy taka sytuacja może się powtórzyć. Pójdźmy do niedzielnych wyborów i zagłosujmy na Radosława Witkowskiego – zaapelował na koniec Kazimierz Woźniak. 

Źródło: radom24.pl/artykul/czytaj/21216