Wojciech Bernat poparł Radosława Witkowskiego

Wojciech Bernat, popierany przez SLD Lewica Razem kandydat na prezydenta Radomia, w drugiej turze wyborów poprze posła Radosława Witkowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej. - To nie oznacza poparcia SLD - zastrzega sztab wyborczy tej partii.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą, Wojciech Bernat podziękował mieszkańcom miasta za poparcie, które uzyskał. - Kończę pewien etap życiowy związany z kandydowaniem na prezydenta. Serdecznie dziękuję radomianom za oddane na mnie głosy. Mimo niewielkiej kampanii, jaką prowadziłem i niewielkiej rozpoznawalności uzyskałem ich ponad siedem tysięcy – powiedział Bernat i dodał, że nie chce kończyć działalności społecznej.

Bernat, który uzyskał ponad 10 procent poparcia w wyborach prezydenckich Radomia, tym samym zajmując trzecie miejsce, zapowiedział, że swój głos w drugiej turze odda na Radosława Witkowskiego (PO). Od zeszłego piątku obaj prowadzili rozmowy, które dotyczyły wspólnych cech programu, m.in. gospodarczego rozwoju Radomia. - Mocno akcentowaliśmy budowę nowoczesnego rynku pracy, który pozwoli zatrzymać mieszkańców w Radomiu – wyjaśnił poseł Witkowski, który ponadto poprosił radomian o udział w drugiej turze wyborów.

- Osoby, które zajmują najwyższe stanowiska w państwie są reprezentantami jednego ugrupowania. Wybór posła Witkowskiego na prezydenta będzie stanowić ciągłość. Poseł pokazał w ostatnim czasie, że można po partnersku traktować również tych, którzy przegrali. Wola wyborców wybrała dwóch liderów. Ja, jako Wojciech Bernat, swój głos oddam na Radosława Witkowskiego – zakończył Bernat.

Źródło: radom24.pl/artykul/czytaj/21199