Robert Dębicki i RSO popierają Radosława Witkowskiego

Radosławowi Witkowskiemu udzielili dziś poparcia,przed II turą wyborów na prezydenta Radomia, Robert Dębicki i stowarzyszenie Radomski Samorząd Obywatelski. - Nasze programy mają cechy wspólne - argumentował Robert Dębicki. - Pani premier i marszałek województwa zadeklarowali poparcie posłowi. Błędem byłoby nie wykorzystać tej sytuacji - powiedział zaś Jarosław Kowalik, szef RSO.

Robert Dębicki, ubiegał się o fotel prezydenta Radomia, ale nie uzyskał wystarczającego poparcia w pierwszej turze wyborów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaznaczył, że choć jego programy różni się od tego co proponuje kandydat PO, to jednak posiadają pewne cechy wspólne. - Mowa tu o zmianie wizerunku Radomia, zwiększeniu funduszy na edukację, zmniejszeniu bezrobocia oraz ściągnięciu do miasta dużych inwestorów, w tym przede wszystkim dla Portu Lotniczego Radom - wymieniał Robert Debicki.

Robert Dębicki zachęca radomian do pójścia do urn 30 listopada. - Za Radosławem Witkowskim stoi rząd. To czas na zmiany, trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron – dodał. Zapowiedział ponadto, że po przegranych wyborach prezydenckim zamierza skupić się na działalności społecznej.

Jarosław Kowalik, podczas konferencji RSO podkreślił, że Rada Miejska powinna być odpartyjniona. - Radomianie jednak zdecydowali inaczej. Większość ma PiS i PO. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się poprzeć Radosława Witkowskiego - powiedział i dodał, że w sytuacji zadeklarowanej przez premier Ewę Kopacz oraz marszałka województwa mazowieckiego Leszka Ruszczyka pomocy posłowi, "byłoby błędem tego nie wykorzystać". - Zachęcam do udziału w niedzielnych wyborach. Każdy głos jest ważny - stwierdził na koniec.

Poseł Witkowski, który także wziął udział w konferencji podziękował za kredyt zaufania i dodał, że razem z RSO znaleźli wspólny cel dla Radomia, jakim jest program gospodarczy. Jak wyjaśnił poseł, zapewni on zmniejszenie bezrobocia w mieście oraz pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy.

Źródło

radom24.pl/artykul/czytaj/21179