Ewa Kopacz na konwencji PO w Heliosie: Radom będzie moim oczkiem w głowie

Z udziałem premier Ewy Kopacz, w środowe popołudnie w kinie Helios odbyła się w Konwencja Wyborcza Platformy Obywatelskiej. Premier przekonywała do głosowania na Radosława Witkowskiego w wyborach prezydenckich oraz na kandydatów PO na radnych rady miejskiej i sejmiku Mazowsza.

- Powiem to, czego może nie powinnam mówić: przez najbliższy rok Radom będzie moim oczkiem w głowie - zadeklarowała premier, a kończąc konwencję powiedziała: Obecni tu dziś radni, prezydenci, marszałkowie, to będą ci, którzy będą budować mosty, ulice, skwery a nie będą się kłócić o ich nazwy. Wierzę w to.

Wcześniej premier mówiła, że w Radomiu czas na zmiany, że widzi szanse na zlikwidowanie w naszym mieście bezrobocia. Przedstawiając Radosława Witkowskiego powiedziała: To prawdziwy Polak, radomianin i Europejczyk. Potrzeba nam takich dobrych gospodarzy, takich którzy myślą po europejsku, nie mają kompleksów i wierzą, że takim miastem jak Radom, można chwalić się w Europie.

Radosław Witkowski w swym przemówieniu przekonywał, że jest najlepszym kandydatem na prezydenta m.in. dlatego, że ma bezpośredni kontakt z premier i nie będzie musiał, jak obecny prezydent Andrzej Kosztowniak, pisać „niegrzeczne listy, z długą lista żądań”.

Dalej Radosław Witkowski przekonywał: - Jeszcze nigdy premierem Rzeczpospolitej, nie była osoba która reprezentuje nasze miasto. Jeszcze nigdy za inwestycje w kraju nie odpowiadał minister, który pochodzi  z Radomia. Jeszcze miliardy z Unii Europejskiej  nie miały tak olbrzymiego wpływu na rozwój miasta. Jeśli zdecydujecie w tych wyborach, by prezydentem Radomia został ktoś, kto potrafi i chce współpracować, to mam dla was dobrą wiadomość: mamy przepis na sukces, na wykorzystanie historycznej szansy przed która stanęło nasze miasto . Zdecydujemy o tym za kilka dni, druga taka okazja może się nie trafić.  Zgoda zmieni Radom. Bardzo Was proszę - dajcie szansę.

Podczas konwencji przedstawiono liderów list do pięciu okręgów wyborczych w Radomiu, którymi są: Jerzy Zawodnika (okręg I), Andrzej Łuczycki (I), Marcin Kaca (III), Mateusz Tyczyński (IV) i Wiesław Wędzonka (V) oraz lidera listy do sejmiku - Leszka Ruszczyka. Z kolei wszystkie „jedynki” zaprezentowały kandydatów ze swoich list.

Po konwencji premier długo pozowała do zdjęć, w tym z niepełnosprawnymi, od których w prezencie dostała własnoręcznie wykonane kartki, do wysłania na Święta Bożego Narodzenia.

radom24.pl/artykul/czytaj/20954