Dziękujemy za każdy głos!

Według pierwszych sondażowych wyników podanych o godz. 21:00 w czasie wieczoru wyborczego w wyborach samorządowych Platforma Obywatelska  uzyskała 27,3 % głosów. Czekamy na ostateczne wyniki z PKW, ale już teraz dziękujemy za każdy oddany głos na naszych kandydatów. Wszyscy tworzymy nasze małe ojczyzny. 

Platforma Obywatelska jest nadal dobrą ofertą dla Polaków, wygramy wybory parlamentarne - powiedziała premier Ewa Kopacz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych. Premier Kopacz pogratulowała PiS zwycięstwa w wyborach samorządowych. Zapowiedziała, że Platformę czeka ciężka praca; przekonywała że czas zwycięstw Platformy nie minął. 

"Wybory parlamentarne za 11 miesięcy, będziecie bliżej ludzi, to wygramy te wybory. Ja w to wierzę" - powiedziała Kopacz . Jak zauważyła, jeszcze kilka miesięcy temu dystans PO do głównych oponentów politycznych był zdecydowanie większy. Zdaniem szefowej rządu, jeśli potwierdzą się sondażowe wyniki, będzie to potwierdzenie faktu, że Platforma wykonała "kawał domowej roboty, rozmawiając z ludźmi każdego dnia, nie wdając się w spory i kłótnie z opozycją, ale wsłuchując się w głos ludzi w małych, średnich i dużych miastach". "To się opłaca - gwarantuję wam" - podkreśliła.