Rozmawiali o kontrakcie

Niezwykle pouczające dla prezydenta, potencjalnie bardzo korzystne dla mieszkańców Radomia – tak wczorajsze spotkanie szefa radomskiego magistratu z przedstawicielami zarządu województwa skomentował wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk

Spotkanie radomskiej delegacji z zarządem województwa mazowieckiego odbyło się w Warszawie z inicjatywy wicemarszałka Leszka Ruszczyka. Jego tematem były prace nad kontraktem terytorialnym i radomskie projekty, które mają szanse na dofinansowanie w ramach tego instrumentu. Zarząd województwa objaśnił prezydentowi Radomia zasady funkcjonowania kontraktu terytorialnego, doprecyzowane zostały pojęcia, które budziły kontrowersje. Dzięki temu dalsze prace nad tym ważnym dokumentem powinny przebiegać sprawniej

W tym tygodniu, jeszcze przed wczorajszym spotkaniem, zarząd województwa wpisał do kontraktu terytorialnego warte 115 mln zł. projekty zgłoszone przez Instytut Technologii Eksploatacji oraz  wzbudzające duże zainteresowanie opinii publicznej propozycje Radomskiego Towarzystwa Naukowego (Radomski Biegun Innowacji – miejski transport szynowy, centrum nauki "Sołtyk" i regionalny węzeł transportu publicznego). Wszystkie te projekty dałyby duży impuls do rozwoju Radomia.
Z zainteresowaniem prezydenta miasta spotkała się jedynie budowa węzła transportowego w okolicach dworca PKP.

Tematem rozmów były również projekty zgłoszone do kontraktu terytorialnego przez samorząd Radomia. Część z nich po dalszej weryfikacji i uzupełnieniu ma szanse na dofinansowanie (np. wniosek dotyczący Radomskiego Szpitala Specjalistycznego) lub przesunięcie się na wyższe miejsce na liście (przebudowa ul. Żółkiewskiego).

Zadowolenia z rozwoju sytuacji nie krył wicemarszałek Leszek Ruszczyk z Platformy Obywatelskiej – W tym tygodniu udało się wpisać do kontraktu terytorialnego radomskie projekty na kilkaset milionów złotych, a wczoraj prezydent miasta dostał jasny sygnał, że jeśli popracuje nad swoimi propozycjami, to mają szanse na dofinansowanie- podsumował.